Hakkımızda

 


     


Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Beyçeri köyünde 1960 yılında doğmuştur. Çocukluğundan itibaren dedesinin kovanları ile uğraşarak arıcılığa merak salmış, 1978 yılında kendi kovanlarını edinerek profesyonel arıcılığa başlamıştır. Türkiye Kalkınma Vakfında 1996-2004 yılları arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu arıcılık bölge sorumlusu olarak çalışmıştır. Bu süre içerisinde kırsal bölgelerde iş imkanı olmayan insanlara yaklaşık 18.400 arılı kovan dağıtmıştır. Arıcılara eğitimler vererek kendi ufak işletmelerini kurdurmuş ve yaptıkları üretimlerden alınan mahsulün parası ile borçlarını ödemelerini sağlamıştır. Yaptığı bu hizmetler Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin arıcılıkta ön plana çıkmasına katkı sunmuştur.

2003 yılında arıcıları örgütleyerek önce Diyarbakır Arı Yetiştiricileri Birliğini kurmuştur. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliğini de genel başkanımız Bahri Yılmaz ve ekibiyle birlikte kurmuş, yaklaşık üç yıl denetleme kurulu başkanlığını yapmıştır. Fahri SAYLAK halen Diyarbakır Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı olarak görevini devam ettirmektedir. Türkiye’nin modern arıcılığa geçişinde ve yapay ballarla mücadele konusunda aktif görev almıştır. Yapay bal yapan şahıs ve firmaların ceza almalarını ve kapatılmalarını sağlamıştır. Yeni kurulacak arıcılık ve bal paketleme işletmelerinin hem kaliteyi hem de rekabeti getireceği düşüncesi ile Türkiye Kalkınma Vakfının arıcılık işletmesinin Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafında satın alınmasında önemli rol oynamıştır. Uzun yıllar üst üste zarar eden bu şirketin ekonomik zafiyetlerini ve faaliyet alanlarını iyi analiz ederek çözümlerini oluşturup uygulayarak şirketi kara geçirmiştir. Şirket ortaklarından Türkiye Kalkınma Vakfının ekonomik imkansızlıkları sebebi ile alınan bu şirket 3.şahıslara devredilmiş ve arıcılığa hizmet etmeye devam etmesi sağlanmıştır.

Teknolojinin buluştuğu BEYÇERİ kuruluyor 

 

2015 yılı ocak ayında Beyçeri Arıcılık A.Ş.yi kendi imkanları ile kurmuştur. Bir aile şirketi olan Beyçeri Arıcılık A.Ş.nin faaliyet alanlarında arı, ana arı, arı sütü, propolis, polen ve bal üretimi, paketlenmesi ve pazarlanması hedeflenmiştir. ANKARA’nın KAHRAMANKAZAN ilçesinde yaklaşık 7500 metrekare arsa üzerine 2600 metrekare kapalı alanda modern bir paketleme tesisi kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Kurulan tesis yaklaşık yıllık 7200 ton süzme bal, 100 ton karakovan, 25 ton organik bal, 30 kg arı sütü, 10 ton polen ve 500 kg propolis paketleme kapasitesine sahiptir. Yaklaşık 2 milyonu laboratuvar, 5 milyonu tesisler olmak üzere 7 milyonluk bir yatırım yaparak Türkiye arıcılığının hizmetine sunmuştur.

                                                                                                    FAHRİ SAYLAK

                                                                                              Yönetim Kurulu Başkanı

                                                                                                       Beyçeri A.Ş

 

Vizyon

Tüketicilerimizden alabileceğimiz en üst düzeyde memnuniyet, bununla birlikte ülkemizin güzide markalarımızdan biri olmak sonrasında sınırlarımızı aşarak hem üretenlerimiz'e hem de ülkemize katma değer sağlamaktır.

 

Misyon

Ülkemizde arı yetiştiriciliği ve bal üretimi standartlarının sürekliliğine katkı sağlayarak, buradan elde edilen en doğal ve en kaliteli balı hepimizin tüketimine sunmaktır.